Rozgraniczenie ma znaczenie

Co jakiś czas możemy usłyszeć w mediach o sporach sąsiedzkich dotyczących wyznaczania granicy sąsiadujących ze sobą działek. Takie konflikty bardzo trudno jest załatwić polubownie – najczęściej kończą się one w sądzie. Ale wbrew pozorom to niejedyny przypadek, gdy przyda się skorzystanie z usług geodety, który pomoże w rozgraniczeniu nieruchomości.

Rozgraniczenie nieruchomości potrzebne jest również wtedy, gdy do tej pory granice pomiędzy działkami nie zostały one ustalone bądź obecnie istniejące granice budzą wiele wątpliwości, a stan faktyczny nie jest dokładnym odzwierciedleniem tego, co znajduje się w dokumentacji urzędowej. Osoby, którym zależy na rozgraniczeniu nieruchomości mogą to przeprowadzić na dwa sposoby – na drodze administracyjnej oraz na drodze postępowania sądowego. W jednym i w drugim przypadku konieczne jest złożenie odpowiedniego wniosku, zawierającego dokładne dane dotyczące zarówno wnioskodawcy, jak i spornych działek, pomiędzy którymi trzeba wyznaczyć granice. Wniosek powinien być odpowiednio umotywowany, a także posiadać wszystkie wypisy i wyrysy pochodzące z ksiąg wieczystych czy z ewidencji gruntu. Kto może przeprowadzić postępowanie dotyczące rozdzielenia nieruchomości? Wnioskodawcą może być albo właściciel, albo użytkownik wieczysty, dzierżawca czy najemca.

Osoby, które chcą dokonać rozgraniczenia gruntu mogą skorzystać z usług profesjonalnych geodetów. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż walka samemu na polu, którego zbyt dobrze się nie zna. Jeśli potrzebujesz fachowego pomiaru, oceny niezależnego eksperta czy rzetelnej porady, wszystko, co trzeba znajdziesz w fachowym biurze geodezyjnym geodetapomiary.pl. Korzystając z pomocy fachowców możesz mieć pewność, że wszystkie sprawy urzędowe odbywać się będą szybko i sprawnie, gdyż nie będzie potrzeby poprawiania dokumentacji czy też samych wniosków. Dzięki dobremu geodecie Twoje problemy z granicami sąsiedzkimi raz na zawsze znikną.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz