Wyjątkowa oprawa domowych nalewek

Wyrabianie domowych nalewek stało się ulubionym zajęciem Polaków. Chętnie po nie sięgamy w celach zdrowotnych albo po prostu dla przyjemności. Trunek idealnie nadaje się również jako element poczęstunku dla gości, a podczas większych okazji nalewka sprawdza się jako pyszny prezent od serca. Żaby jednak alkohol prezentował się odpowiednio, potrzebuje właściwej oprawy.

Jeśli goście chętnie sięgają po Twoje nalewki i częstujesz znajomych domowymi wyrobami przy każdej okazji, to znaczy, że znalazłeś swoje powołanie. Jest to również dobra pora, aby Twój domowy alkohol otrzymał bardziej profesjonalną oprawę. Przelewanie nalewek do butelek po wódce to ekonomiczne rozwiązanie, z którego korzysta większość początkujących nalewkarzy, jednak jeśli Twoja produkcja rozwija się i wiesz, że naprawdę masz się czym pochwalić, warto zadbać o odpowiednie zaprezentowanie własnoręcznie wykonanego trunku. Otóż nie ma bardziej smakowitego widoku niż wysokiej jakości nalewka podana w specjalnie dobranej butelce opatrzonej własną etykietą.

Odpowiednie przechowywanie

Zanim zaczniemy przeglądać butelki na nalewki należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym nasz trunek przechowujemy. W sytuacji, gdy jest to regał lub szafa, butelka powinna swobodnie mieścić się między półkami w pozycji pionowej. Warto wybrać zatem taką wysokość, która to umożliwi. Warto tu dodać, że nie powinno przechowywać się nalewek na leżąco.

Jaką butelkę wybrać do domowej nalewki?

Typowe butelki na nalewki odznaczają się charakterystycznym kwadratowym kształtem, ale równie atrakcyjne są butelki przeznaczone na oliwę bądź wino. Możesz również zainwestować w butelkę o opływowej formie, umieszczoną w ozdobnym słomkowym koszu. To dobre rozwiązanie na prezent, do którego wlejesz swoją najlepszą pigwówkę lub orzechówkę. Co do pojemności butelek, ta zależy wyłącznie od Twoich potrzeb. Jeśli sięgasz po nalewkę raczej rzadko, wybierz takie butelki, które pomieszczą 100-250 ml płynu. Ich zaletą jest to, że nie zajmują wiele miejsca, łatwo je przechowasz i nie musisz się martwić, że po otwarciu trunek straci świeżość.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz