Najlepsze sposoby na piękno kręconych włosów

Śliczne, naturalne i zadbane kręcone włosy to prawdziwa wizytówka oraz marzenie każdej z pań. Z drugiej jednak strony, kobiety posiadające burzę loków wcale nie uważają włosów na wspaniały dar od natury, ale prawdziwą zmorę. Wynika to z faktu, że włosy takie powinno się otaczać szczególną pielęgnacją. W jaki sposób o nie dbać? Jakich preparatów używać, by pięknie się układały? W poniższym artykule postaramy się dać kilka sprawdzonych i prostych porad.

Włosy kręcone znacznie różnią się budową od włosów falowanych lub prostych. Ich struktura jest o wiele lżejsza, dzięki czemu włosy te mogą się kręcić i będą się unosić od samej nasady. Budowa włosów kręconych sprawia, iż są one narażone na suchość, łamliwość i ogólne osłabienie. Należy dopasować zatem odpowiednie preparaty i środki kosmetyczne, które uchronią przed występowaniem przykrych, wspomnianych wcześniej dolegliwości.

Suchość włosów znaczy, że będą one wymagały intensywnego nawilżenia. Warto jednak zwrócić uwagę, by wybierać kosmetyki, które odbudowują i poprawiają kondycję przesuszonych włosów, jednakże nie będą ich za bardzo obciążać.
Zwiewne loki są niepokorne, gdy ich właścicielka próbuje je rozczesać. Przeciętne szczotki, choć mogą sprawić, że włosy przez chwilę będą wydawały się ułożone, w rzeczywistości jednakże będą powodować ich wypadanie. Aby uniknąć tego problemu, warto sięgać po grzebienie o szerokich zębach oraz rozległym ich rozstawie. Warto też pamiętać, iż niesforne loki najłatwiej rozczesuje się, gdy są mokre lub lekko wilgotne.

Styliści fryzur i doświadczeni fryzjerzy www.pracowniafryzjerska.com.pl przekonują, że przy codziennej pielęgnacji włosów kręconych, warto rezygnować z suszenia suszarką. Jej ciepłe powietrze będzie bowiem powodować przesuszanie struktury włosa, a poza tym lekko prostować, przez co loki będą prezentowały się jako puszące się i naelektryzowane. Sięgając więc po kosmetyki, warto wybierać właśnie te, specjalnie przygotowane dla włosów kręconych. Podstawową ochronę zapewnia już sam szampon, który winien być delikatny, by nie naruszyć subtelnej struktury włosów i nie powodować takich problemów, jak nadprodukcja sebum (naturalnej ochrony przesuszonych włosów).

Możesz również polubić

Dodaj komentarz