Zasady bezpiecznego opalania w solarium

Wiele osób rezygnuje z solarium, słysząc zewsząd pogłoski o niebezpieczeństwach, jakie one ze sobą niesie takie opalanie. Tymczasem bezpieczne opalanie w solarium jest możliwe. Wystarczy przestrzeganie kilku podstawowych zasad.

Jedną z zasadniczych kwestii jest sprawdzenie rodzaju sprzętu oraz lamp używanych w solarium. Można to zrobić bardzo łatwo, wystarczy znać bezpieczne normy. Odpowiedni poziom promieniowania UVA to 0,3 W na mkw. Wartości przekraczające tę normę powinny wzbudzić nasze zaniepokojenie. Seans w takim solarium powinien trwać minimum 15 minut. Dlatego zaproponowany nam krótszy czas opalania może od razu wzbudzić nasze podejrzenia, ze lampy znacznie przekraczają dozwolony poziom promieniowania.

Należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych łóżek i kabin opalających, które objęte są gwarancją producenta. Oczywiście, sprzęt powinien być zawsze umyty i zdezynfekowany przed użyciem. Zwracajmy uwagę na takie aspekty, jak sprawnie działająca wentylacja oraz możliwość wyłączenia lamp na twarz. Pamiętajmy o tym, że opalanie twarzy nie jest w ogóle zalecane.

Naszym świętym prawem jest zapytanie obsługi o długość eksploatacji lamp. Jeżeli są na początku eksploatacji (pierwsze 80 godzin), należy skrócić czas opalania. Gdy czas eksploatacji przekracza 800 godzin, powinniśmy raczej zrezygnować z opalania. To właściciel solarium powinien zadbać o regularną wymianę lamp. Może to zrobić np. w sklepie http://www.solarex-iso.pl/, z bardzo szerokim asortymentem urządzeń i lamp solaryjnych.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz