Wygodny fotel to zdrowszy kręgosłup

Jeśli nie chcesz za jakiś czas narzekać na ból pleców i problemy z kręgosłupem, zadbaj już dziś o dobry i wygodny fotel do pracy. Nieważne, czy pracujesz w domu, czy w biurze — odpowiednie siedzenie ma kolosalne znaczenie zarówno dla zdrowia, jak i dla jakości wykonywanej pracy.

Fotel biurowy powinien przede wszystkim spełniać wszystkie zasady ergonomii. Jego wygląd, choć również jest ważny, nie powinien być głównym kryterium wyboru konkretnej marki czy modelu. Na fotelu musi być wygodnie, aby po wielu godzinach pracy nie powodował problemu z chodzeniem czy z rozprostowaniem kończyn.

Dobry fotel do pracy przy komputerze musi mieć wygodne siedzisko, najlepiej o średniej miękkości oraz niezbyt dużej głębokości. Chodzi o to, by osoba siedząca mogła bez problemu oprzeć się o oparcie i w takiej pozycji pracować bez konieczności pochylania się do przodu. Siedzisko obowiązkowo musi mieć regulowaną wysokość, aby móc ją bezproblemowo dopasować do potrzeb osób o różnym wzroście. Chodzi o to, by w pozycji siedzącej nogi w kolanach były ugięte pod kątem prostym — jest to najzdrowsze i najbardziej bezpieczne dla naszego kręgosłupa.

Kolejnym istotnym elementem w fotelu do komputera jest oparcie — musi być ono wysokie, szerokie, stabilne i wygodne. Najlepiej, aby było tak wyprofilowane, by zapewniać odpowiednie podparcie dla każdej partii kręgosłupa — od odcinka szyjnego aż po cześć krzyżową. Dzięki temu plecy będą miały komfort i wygodę. Następna kwestia to podłokietniki — jeśli mamy do wyboru fotel z nimi lub bez nich, zawsze lepiej jest wybrać pierwszą opcję. Podłokietniki stabilizują przedramiona i sprawiają, że wygodnie spoczywają, zamiast wisieć w powietrzu.

Jak znaleźć wygodny i ergonomiczny fotel do komputera? Więcej informacji przeczytasz na stronie www.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz