Remont łazienki

Remont łazienki to nie tylko kosztowna, ale i uciążliwa inwestycja. Na co warto zwrócić uwagę, aby przebiegła sprawnie.

Przede wszystkim należy dokładnie zaplanować co chcemy zmienić w łazience oraz jaką kwotę możemy na to przeznaczyć.

Jeśli w planach jest zmiana płytek, trzeba skuć stare, aby położyć nowe. Przy okazji należy wyrównać ściany, które są zapewne krzywe. Nie można kłaść nowych płytek na stare. Ściany oraz kąty muszą być równe.

Remont łazienki łączy się zazwyczaj z wymianą rur. Nowe zakłada się, gdy stare są już zniszczone, planuje się inny rozstaw urządzeń sanitarnych.

Przy generalnym remoncie podejmujemy również decyzję, czy pozostawiamy wannę, czy też zamieniamy ją na kabinę prysznicową. Zaletą prysznica jest fakt, że zajmuje mało miejsca, zwłaszcza ustawiony w rogu łazienki.

Wolnostojące urządzenia sanitarne zazwyczaj zamienia się na wiszące, które są nie tylko modne, ale również praktyczne. Rury są ukryte, a i utrzymanie czystości jest łatwiejsze.

W łazience warto zamontować grzejnik drabinkowy, który często posiada grzałkę elektryczną, dzięki czemu grzejnik może służyć dodatkowo jako suszarka na bieliznę.

Przy okazji remontu warto pomyśleć o nowym oświetleniu. Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, szczególnie w przypadku oświetlenia punktowego. Ciekawym rozwiązaniem jest oświetlenie wanny za pomocą listwy LED lub też umieszczenie w fugach malutkich diod. Efektownie wygląda również podświetlenie półek.

Interesujący jest pomysł schowania pralki w specjalnej szafce, co daje ciekawy efekt wizualny. Szafka może być zamykana na drzwiczki tradycyjne, przesuwane lub też harmonijkowe.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz