Przeprowadzka z psem i kotem- jak zrobić to bez stresu?

Często zmiana miejsca zamieszkania to dla nas duży stres. Jeśli przeprowadzamy się do innego miasta musimy na nowo poznać okolice i sąsiadów. Zorientować się, gdzie jest najbliższy sklep w którym będziemy robić zakupy i rozejrzeć się za nowym fryzjerem. Przeprowadzka nie tylko dla nas będzie stresująca, jeśli mamy psa lub kota to zwierze też źle zniesie zmianę. Jak zaoszczędzić czworonogom niepotrzebnego niepokoju?

Zabierz do nowego mieszkania znajome rzeczy

Najlepiej by w nowym mieszkaniu znalazły się meble i sprzęty z poprzedniego domu w ten sposób nasz pies otoczy się znajomymi zapachami co sprawi, że poczuje się bezpiecznie. Jeśli jednak mieszkanie będziemy urządzać od podstaw to ważne jest, by zabrać ze sobą znajome dla psa rzeczy. Jego legowisko, miski czy ulubione zabawki. Jeśli korzystasz z firmy transportowej, która będzie przewozić twoje meble to pamiętaj, by nie powierzać załodze psa. Swojego pupila zabierz ze sobą. Pamiętaj też o tym, by o stałych godzinach wychodzić z psem na spacery, da mu to poczucie bezpieczeństwa. Jeśli chodzi o kota, to musimy pamiętać o tym, że zwierze źle znosi przeprowadzkę, koty przywiązują wagę do miejsca, w którym żyją, po przeprowadzce zwierze może być nerwowe.

Jak przetransportować akwarium?

Najwięcej jednak problemów będziemy mieli z transportem akwarium. Musimy się do tego przygotować. Jeśli chcemy zachować cały stworzony ekosystem powinniśmy przelać 80% wody do innych pojemników a rybki na czas przeprowadzki umieścić w specjalnych woreczkach z wodą. Najlepiej by rybki przebywały poza akwarium jak najkrócej, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, która zajmuje się przeprowadzkami. Jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę Google „transport i przeprowadzki” wyświetli się kilka propozycji firm, być może uda nam się znaleźć tę właściwą.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz