Profesjonalne szkolenie z wizażu

Szkolenia z wizażu- o tym marzy niejedna kobieta jak i mężczyzna, których interesuje wszystko, co jest związane z modnym makijażem, lecz nie mają na tyle precyzyjnej ręki, by zrobić idealnie prostą kreskę linerem, rozprowadzić podkład tak, by był on niezauważalny na twarzy lub wykonać doskonałe smokey-eye. Cały kurs trwa pięć dni i składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dla których wizaż to chleb powszedni, nauka będzie przyjemna i szybka w przyswojeniu.

Podczas szkoleń teoretycznych omawiane są techniki doradzania oraz budowa dobrych relacji z klientem, odpowiednie przygotowanie klientki do zabiegu, nauka makijażu w świetle dziennym i wieczorowym wraz z jego oceną, analiza kolorystyczna, analiza wszystkich rodzai skóry i typy urody oraz omówienie stoiska pracy- jakie akcesoria i odpowiednie produkty make-up powinny się znaleźć na stanowisku pracy.

Część praktyczna natomiast składa się z samej praktyki, na której to kursanci trenują sztukę wizażu na sobie wzajemnie lub na modelkach z Europejskiego Centrum Kształcenia. Nie bez powodu powiedzenie „trening czyni mistrza” przypisany jest do tejże właśnie dziedziny zawodowej. Kursanci na częściach praktycznych poprzez praktykę szybciej uzyskują płynne ruchy, dokładność i precyzję. Dzięki temu koszmar krzywych kresek na powiekach odejdzie w niepamięć a źle dobrany makijaż oczu do osoby zastąpi szybka decyzja i precyzja z jaką trzeba nałożyć cienie na powiekach. Ponadto kursanci zdobędą wiedzę na temat dobrego demakijażu, jak wykonać makijaż do sesji zdjęciowych, makijaż Pin Up Girl, nauczą się pielęgnacji skóry lub techniki retuszowania niedoskonałości skórnych.

Ukończenie kursu z Perfectum-Europejskie Centrum Kształcenia daje możliwość dalszego rozwoju w zawodzie wizażysty. Kursant zdobywa wszystkie odpowiednie certyfikaty, takie jak: zaświadczenie MEN zgodne z rozporządzeniem z dnia 11 stycznia 2012 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych oraz dwa certyfikaty od Europejskiego Centrum Kształcenia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz