Pomoc dla uzależnionych

Leczeniem uzależnień zajmują się w głównej mierze psychoterapeuci, którzy wykorzystują do tego celu techniki psychoterapii. Każdy pacjent ośrodka leczenia uzależnień poddany jest zabiegom psychologicznym, które mają pomóc mu w walce z nałogiem. W Polsce każdego roku bardzo wiele osób zgłasza się po profesjonalną pomoc, a ośrodki przyjmują ich z otwartymi rękami.

Uzależnieni, potrzebujący pomocy

Nie tylko narkotyki i alkohol szybko uzależniają. Oczywiście są to najczęstsze przypadki, jednak ostatnimi czasy powszechne stały się również uzależnienia od substancji psychoaktywnych oraz leków przeciwbólowych. Wiele suplementów, które można dostać w aptece bez recepty, zawiera substancje uzależniające, które bardzo łatwo stają się źródłem nałogu, także u bardzo młodych osób.
Jeżeli chodzi o samo uzależnienie, to dotyczą one w różnym stopniu kobiet, jak i mężczyzn. W ośrodkach spotkać można przedstawicieli obojga płci, którzy od wielu lat już walczą z uzależnieniem.

Najgorsze są statystyki wśród osób młodych, których wciąż w takich ośrodkach przybywa. Często zdarza się, że są to nastolatkowie, którzy chcieli się zabawić, a skończyło się w ośrodku wsparcia.
Terapia uzależnień nie jest prosta, niezależnie od tego, w jakim wieku jest pacjent. Uzależnienie psychiczne to bardzo poważna sprawa, a ludzką psychikę niezwykle ciężko jest zmienić. Dlatego pracownicy ośrodków mają dużo pracy z każdym pacjentem, zwłaszcza, że każdego z nich trzeba traktować indywidualnie, a każda terapia przebiega nieco inaczej.

Pomoc czeka na chorych

W Krakowie funkcjonuje ośrodek leczeniu uzależnień mctu.pl, który przyjmuje osoby z całej Polski. Pracownicy ośrodka są bardzo otwarci na nowych pacjentów, zawsze gotowi im pomóc. Bardzo ważne dla każdego psychoterapeuty jest to, aby chory sam chciał się leczyć, ponieważ w przypadkach, gdy dobre chęci są, znacznie łatwiej wyjść z nałogu. Istotne jest odnalezienie w sobie motywacji do walki.

W ośrodkach znajdują się często ludzie, którzy po prostu zbłądzili na drodze życia i potrzebują pomocy. W Krakowie mogą znaleźć ludzi, którzy specjalizują się w takich przypadkach.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz