Planujesz remont w mieszkaniu? Sprawdź o czym musisz wiedzieć!

Każde mieszkanie wymaga po pewnym czasie odświeżenia i remontu. Czy jednak wszystkie prace remontowe możemy przeprowadzić w mieszkaniu, które znajduje się w bloku lub kamienicy?

Wielu właścicieli mieszkań usytuowanych w jednej nieruchomości ma jeszcze błędne przekonanie w swoim mieszkaniu może przeprowadzać dowolne remonty. Nie jest to prawdą, bez zgody wspólnoty mieszkaniowej możemy jedynie ograniczyć się do prostych prac remontowych, które mają na celu jedynie utrzymania mieszkania w dobrym stanie lub przywrócenie go do stanu pierwotnego. Bez zgody wspólnoty wymienimy na przykład glazurę czy urządzenia sanitarne. Na pewno byśmy mieli problem, gdybyśmy chcieli wymienić ogrzewanie centralne na podłogowe, albo wykonać takie prace remontowe, które będą ingerowały w części wspólne.

Jak się zabrać za remont w mieszkaniu?

Zanim przeprowadzimy w mieszkaniu gruntowny remont musimy się dowiedzieć czy wykonane przez nas prace mogą być przeprowadzone bez konieczności powiadomienia o tym wspólnoty mieszkaniowej. Niekiedy regulamin wspólnoty precyzuje jakie remonty mogą być przeprowadzone bez konieczności powiadomienia o tym wspólnoty. Jeśli jednak planujemy wyburzenie ściany to musimy udać się do właściwego urzędu (starostwo) i tam dopytać o szczegóły. Może się okazać, że ściana którą chcemy wyburzyć jest usztywnieniem konstrukcji nośnej i nie dostaniemy pozwolenia na jej wyburzenie.

Jeśli przeprowadzenie remontu będzie się wiązało z uzyskaniem zgód odpowiednich jednostek, to musimy powiadomić o tym wspólnotę mieszkaniową, inaczej wspólnota mieszkaniowa może powołać specjalną komisję, by ta skontrolowała nasze mieszkanie, może to się odbyć nawet w eskorcie policji. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj www.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz