Oszustwa przy sprzedaży samochodów używanych

Kreatywność handlarzy samochodami nie zna granic. Na pewno wielu z nich posuwa się do mniejszych i większych oszustw, aby tylko znaleźć chętnych na sprzedawane przez siebie pojazdy. Przedstawiamy listę najbardziej powszechnych oszustw przy sprzedaży aut z drugiej ręki.

Jak oszukują sprzedawcy aut?

Nasze podejrzenia zawsze powinien wzbudzić nagrzany silnik. Może to być próba ukrycia awarii układu zapłonowego albo wtryskiwaczy. Domagajmy się, zatem zawsze możliwości odpalenia silnika na zimno.

Niepokojące mogą być również odłączone zegary. Oszuści najczęściej tłumaczą to ich uszkodzeniem i czasochłonną wymianą. Może okazać się, że to celowy zabieg, a sprzedawcy chodzi o ukrycie realnego przebiegu samochodu albo kontrolek, które sygnalizują uszkodzenie danego układu.

Bardzo często sprzedawcy specjalnie pozostawiają na karoserii rysy lub inne uszkodzenia. Chodzi o odwrócenie uwagi kupujących od innych, znacznie poważniejszych usterek. Powinniśmy jednak być wyczuleni również na samochody przesadnie zadbane. Idealnie wyczyszczony silnik może oznaczać poważne wycieki oleju, które właściciel chce ukryć.

Sposób na oszustów samochodowych

Nie musimy kupować kota w worku. Zawsze warto wykonać profesjonalne sprawdzenie samochodu przed zakupem. Możemy skorzystać z usług jednej z firm wykonujących stosowne ekspertyzy. Jedną z nich jest http://mobilekspert.pl ogólnopolska sieć doradców samochodowych. Rozwiązanie to wiąże się oczywiście z poniesieniem dodatkowych kosztów, ale kupując auto z ukrytymi wadami, możemy przecież stracić o wiele więcej.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz