Odkurzacze VAX

Powiedzmy sobie szczerze — nie każdy z nas przepada za sprzątaniem. Żeby była jasność – fakt, że nie kochamy sprzątać, nie oznacza jeszcze, że odpowiada nam bałagan. Podejmujemy więc ciężkie, aczkolwiek nie zawsze skuteczne wojny z brudem, mając pełną świadomość, że bój będzie srogi. Nieodżałowany Terry Pratchett twierdził, że chaos zawsze wygrywa z porządkiem, bo jest lepiej zorganizowany. Przed przystąpieniem do ataku na brud i bałagan powinniśmy również odpowiednio się zorganizować, a nawet więcej — uzbroić. Naszą najgroźniejszą, a w każdym razie najbardziej skuteczną bronią mogą być odkurzacze Vax.

Firma o tej samej nazwie stworzyła bowiem całą serię nowoczesnych, a co najważniejsze – skutecznych odkurzaczy, na których sam widok bałagan czmycha precz. Odkurzacze Vax służą bowiem nie tylko do odkurzania; poza tą podstawową skądinąd funkcją, wyposażone są również w opatentowaną technologię, wspierającą nas w usuwaniu brudu wszelkiej maści. Za ich pomocą możemy więc zarówno prać oraz czyścić dywany, usuwać brud z wykładzin podłogowych, a także pielęgnować tak zwane podłogi twarde.

Odkurzacze Vax występują w wielu odmianach, więc w zależności od naszych preferencji, możliwości finansowych oraz wyposażenia naszego domu ( a dokładniej mówiąc – tego, co mamy na podłogach), możemy wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model.

Szczególnie ciekawym modelem jest odkurzacz pionowy bezworkowy na baterie. Wbrew pozorom, nie jest to typowy odkurzacz „pomocniczy”, pozwalający szybko uprzątnąć kawałek podłogi, gdzie właśnie nastąpiła mała katastrofa. W rzeczywistości jest to nowoczesna, skuteczna maszyna czyszcząca, działająca na zasadzie cyklonu. Innymi słowy, podczas pracy urządzenia, odkurzacz wprawia zasysane powietrze w ruch obrotowy i oddziela z niego kurz. Odkurzacz uzbrojony jest w dodatkową elektroszczotkę, której zadaniem jest zwiększanie skuteczności czyszczenia dywanów, a także… usuwanie kłaków naszych futrzanych przyjaciół.

Urządzenie posiada dwa akumulatorki litowo-jonowe LithiumLifeTM, pozwalające na odkurzanie z użyciem elektroszczotki przez 50 minut (powiedzmy sobie otwarcie – czy komuś chciałoby się odkurzać dłużej?) Jeśli tak, zawsze można odłączyć silnik elektroszczotki, co znacząco zmniejszy pobór prądu a akumulatorków, a tym samym umożliwi ich dłuższą pracę.

Innym wartym uwagi modelem jest kompaktowy odkurzacz z technologią VAX Air Revolve. Również jest to urządzenie bezworkowe i również działa na zasadzie cyklonu. Jego możliwości sięgają jednak znacznie dalej – w zależności od usytuowania miejsca, w którym chcemy (lub musimy) posprzątać, może on pracować, jako zwykły odkurzacz poziomy lub też jednym ruchem możemy przemienić go w pionowy. Taki system jest bardzo pomocny, kiedy np. chcemy odkurzyć schody albo jakieś wyżej położone miejsca.

Aby sprzątało nam się nie tylko skuteczniej, ale i przyjemniej, odkurzacz posiada piękny, nowoczesny design. Jego nowoczesne rozwiązania techniczne i ogromna silą ssania sprawiają, że przykra czynność sprzątania nie tylko trwa krócej, ale również jest znacznie bardziej efektywna.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz