Leczenie kanałowe – czy jest się czego obawiać?

Wokół leczenia kanałowego narosło wiele strasznych mitów, które kojarzą nam się z techniką tortur. Zdarza się, że właśnie z powodu tych nieprawdziwych historii i fałszywych opinii, wielu z nas unika wizyty u stomatologa. Tymczasem leczenie kanałowe wcale nie jest takie straszne, jakby mogło się wydawać. Zapraszamy do lektury.

Leczenie kanałowe większości pacjentom kojarzy się z horrorem, bólem, wieloma wizytami, a w konsekwencji drastycznym usunięciem zęba. Na szczęście w gabinecie Dr Baron tak nie jest. Na stronie https://drbaron.pl/ możemy zapoznać się z zasadami przeprowadzania zabiegu, który jest całkowicie bezbolesny. Wynika to z tego, że ten nowoczesny gabinet dysponuje specjalistycznym sprzętem, a jego możliwości w połączeniu z wysokimi umiejętnościami stomatologów oferują efekt, z którego zadowolony będzie każdy pacjent. Wart dodać, że efekt uzyskiwany jest bardzo szybko i ogranicza się do 1-2 wizyt.

Kiedy wymagane jest leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zalecane jest wtedy, gdy miazga zęba została zaatakowana przez stan zapalny i jest to już stan nieodwracalny. Niestety najczęściej wynika to z naszego zaniedbania, ponieważ w odpowiednim czasie zaleczona próchnica nie prowadzi do konieczności takiego zaawansowanego leczenia. Bywa jednak i tak, że zmiany chorobowe są zaawansowane do tego stopnia, że konieczne będzie usunięcie fragmentu silnie zainfekowanej miazgi. Przed rozpoczęciem leczenia jest ono szczegółowo z pacjentem po to, aby zaoszczędzić mu stresu związanego ze wciąż krążącymi mitami o leczeniu.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Jak zasygnalizowano powyżej leczenie kanałowe polega na usunięciu miazgi. W tym celu kanały muszą zostać dokładnie oczyszczone, zdezynfekowane i wypełnione. Ten zabieg wymaga ogromnej precyzji i staranności i właśnie dlatego Dr Baron używa do tego celu nowoczesnego sprzętu oraz technik leczenia. Bardzo często zabieg wykonywany jest przy użyciu teleskopu, dzięki czemu ryzyko jakiegokolwiek błędu jest znikome. Kanały, które zostały już oczyszczone wypełnia się gutaperką, oczyszcza i opracowuje. Następnie należy je szczelnie wypełnić materiałem zastępczym.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz