Kluczowe kwestie, przy wyborze do jadalni i kuchni

Jadalnie są w różnych kształtach i rozmiarach — nieformalne kąciki śniadaniowe, formalne pomieszczenia jadalne i wszystko pomiędzy. Ale najważniejszym elementem w jadalni jest twoje krzesło. Czy ma odpowiednią wysokość do twojego stołu? Czy jest wygodne dla rozrywki, którą lubisz? Czy tkanina jest trwała? Zanim wybierzesz właściwą odpowiedź, musisz odpowiedzieć na wiele pytań.

Rozmiar

Pomiar jest kluczowym zadaniem przy zakupie mebli, zwłaszcza jeśli chodzi o miejsce do siedzenia w jadalni. Standardowa wysokość siedziska to 18 cali, a standardowa wysokość stołu to 30 cali.
Kiedy mierzysz, pamiętaj o drewnianym panelu swojego stołu, który łączy nogi z górą. Nie wszystkie stoły mają jeden, ale jeśli to zrobisz, będziesz chciał upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na kolana!

Po wybraniu krzeseł o odpowiedniej wysokości będziesz chciał się dowiedzieć, ile krzeseł zmieści się wokół stołu. Oczywiście na duże imprezy, można wcisnąć jeszcze kilka osób, ale na co dzień przy stole będzie znajdować się tylko kilka osób. Bogatą ofertę znajdziemy na www.deltachairs.com

Komfort

Wybór tapicerowanych i nietapicerowanych krzeseł ma wiele zalet. Krzesło tapicerowane można z łatwością zetrzeć, więc nie musisz się martwić o rozlewanie. Krzesło, które nie jest tapicerowane, jest zwykle węższe i łatwiejsze do dopasowania wokół mniejszego stołu. Ale jeśli uwielbiasz organizować długie, nieformalne przyjęcia, możesz wybrać coś tapicerowanego, będzie wygodniejsze, jeśli już zjadłeś.
Krzesło tapicerowane jest zdecydowanie najbardziej wygodną opcją, jeśli masz duży stół lub obszerny pokój, ale pamiętaj, aby pozostawić 7 cali pokoju między podłokietnikiem a stołem.

Starannie dobieraj materiały i wykończenia, aby upewnić się, że jadalnia jest funkcjonalna.
Tkanina i wykończenie

Jeśli podoba Ci się mieszany i dopasowany wygląd, musisz myśleć strategicznie o wykończeniach. Chcesz, żeby się uzupełniały, ale nie muszą pasować idealnie. Pomyśl o włączeniu zarówno jednego spójnego elementu, jak i jednego kontrastującego elementu. Kontrast sprawia, że przestrzeń jest bardziej ekscytująca i interesująca. Można wybrać dwa różne wykończenia, ale muszą mieć coś wspólnego.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz