Kinkiety- ciekawy sposób na oświetlenie posesji

Jednym ze sposobów oświetlania posesji wokół domu są kinkiety. Można je zamontować na balkonach, tarasach, altanach, przy bramie do posesji, wejściu do komórki itd. Są to bardzo popularne lampy ogrodowe, które nie dość, że są funkcjonalne to jeszcze zapewniają nastrój.

Ozdobne i funkcjonalne

Kinkiety należą do lamp ozdobnych, a emitując światło rozproszone pozwalają na oświetlenie dość dużej powierzchni użytkowej, dzięki temu po zmroku zapewniają bezpieczeństwo. Zanim zdecydujemy się na zakup takich lamp, warto zastanowić się, gdzie będą umieszczone. Jeśli zamierzamy kupić kilka sztuk, zadbajmy o to by były jednakowe lub przynajmniej wykonane w podobnym stylu. Dekoracyjne kinkiety będą pasować na balkonie lub tarasie, dając przyjemne światło, sprawią, że letnie spotkania z przyjaciółmi będą przebiegać w wyjątkowej atmosferze.
Mniej ozdobne kinkiety za to dające ukierunkowane mocne światło będą się nadawać do montażu przy bramie wyjazdowej czy przy furtce, oświetlając drogę z początku posesji aż do drzwi domu. Przy wyborze odpowiedniego kinkietu musimy się zastanowić czy będzie pasował do stylu naszego domu, a także ogrodu. Jest wiele modeli takich lamp od tradycyjnych po nowoczesne.

Postaw na odporność

Decydując się na taki rodzaj oświetlenia musimy wybrać lamy, które będą wykonane z odpowiedniego materiału. Warto dowiedzieć się, czy wybrany przez nas model odporny jest na czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, grad, śnieg, mróz, upały czy wiatry, poza tym kinkiet powinien być solidny oraz prosty do zamontowania.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz