Jakie złe pozycje najczęściej wybieramy w czasie pracy przy komputerze?

Wygodne krzesło to gwarancja przyjemnej pracy. Kto doświadczył czym jest praca przy komputerze wykonywana na niewygodnym krześle ten wie, o czym mowa. Ciągłe przekładanie nogi na nogę, wiercenie się i kręcenia, a po kilku godzinach ból karku… Tak te dolegliwości są bardzo nieprzyjemne. Nasze dzieci też nie usiedzą przy biurku kiedy mają niewygodne krzesło. Na pewno praca domowa sprawia im wtedy podwójną trudność. Dobrze dobrane krzesło powinno spełniać określone parametry ergonomiczne.

Cechy dobrego fotela biurowego

Dobrze dobrane krzesło powinno być dostatecznie stabilne, najlepiej by było zamocowane na 5-ramiennej podstawie z kółkami jezdnymi, powinno posiadać odpowiednie wymiary płyty oparcia i siedziska, wysokość siedziska i oparcia powinny być regulowane, regulowane powinno też być pochylenie płyty siedziska i oparcia. Płyty siedziska powinny być odpowiednie wyprofilowane, podobnie jak oparcie. Obowiązkowo do fotela powinny być przymocowane podłokietniki.

Najczęściej przyjmowane złe pozycje podczas pracy przy komputerze oraz konsekwencje

Złe pozycje przyjmowane w trakcie pracy przy komputerze to m.in. skrzywienie kręgosłupa w okolicy szyjnej, piersiowej, bądź lędźwiowej, bywa, że zły kształt klawiatury oraz zła lokalizacja klawiatury powoduje nadmierne zgięcie w stawach łokciowych, jeśli klawiatura umieszczona jest zbyt wysoko, pojawia się ból rąk i ból ramion. Natomiast jeśli nasze przedramiona nie mają podparcia, pojawia się ból szyi i ramion. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dobrać fotel do naszych potrzeb.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz