Aspekty współpracy z firmą sprzątającą.

Czystość wewnątrz budynku jest bardzo ważną czynnością. Jednak zdarza się, że firmy sprzątające nie pozostawiają zamierzonych efektów, zatrudniają głównie osoby niepełnosprawne oraz stosują dumbing w celu pozyskania nowego klienta. Większość przedsiębiorstw zatrudnia pracowników głównie na tak zwane „umowy śmieciowe”. Całość sprawia, że jakość świadczonych usług przez niektórych dostawców jest mizerna. Cena za usługi firm sprzątających może być nieco różna, nawet jeśli jest to ten sam budynek.

Trzeba wziąć pod uwagę to, co chcemy, żeby dana firma sprzątająca zrobiła w budynku. Czy zlecenie ma dotyczyć zaopatrzenia w same środki czystości czy tę kwestię zostawimy dla siebie? Duży wpływ na zakup materiałów zależy bowiem od tego, z czego wykonana jest powierzchnia, która ma być sprzątana, ponieważ źle dobrane środki czystości mogą ją zniszczyć.Również sprzątanie obiektów z zielonym certyfikatem może znacznie podnieść cenę usług. Dlatego firmy sprzątające mają lepszą sytuację negocjacji u dostawców środków czystości, przez co otrzymują cenę, która jest nieporównywana do ceny rynkowej.

Na Polskim rynku nie ma niestety cennika pozwalającego porównać usługi wszystkich firm. Jednak są programy, które umożliwią dokonanie wyceny za świadczone usługi, ale głównie służą one bardziej do zrobienia kosztorysu niż do porównywania. Sama cena jest najistotniejszym elementem wyboru dostawcy. Niemniej jednak najważniejszym aspektem jest czystość. Dlatego, najlepiej jest znaleźć złoty środek pomiędzy jakością świadczonych usług a ceną. zarzadcakrakow.pl fachowo pomoże znaleźć odpowiednią firmę sprzątającą w cenie odpowiedniej dla zleceniodawcy, która odpowiedzialna będzie za takie czynności jak: deratyzację budynków, mycie bram wejściowych, mycie balustrad, zamiatanie i mycie klatek schodowych, piwnic, czyszczenie metalowych wycieraczek przed wejściem do klatek schodowych lub mycie lamp oświetleniowych na klatkach schodowych, piwnicach oraz pomieszczeniach ogólnego użytku. Zapewnienie profesjonalnego doradztwa w tym zakresie jest bardzo ważnym aspektem, nad którym warto się dobrze zastanowić.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz